Financieel
De facturen worden ongeveer twee maand na uw raadpleging, onderzoek of opname opgemaakt. De betaling dient te geschieden binnen de 30 dagen na ontvangst:
- via het bijgevoegde overschrijvingsformulier
- aan de kassa van de polikliniek (zone C) tijdens de openingsuren van de raadplegingen
- aan de kassa van de dienst boekhouding (zone A): van maandag tot vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.30 uur
De facturen van het UZ Brussel worden opgesteld onder voorbehoud van alle onkosten en/of prestaties die tot heden niet in rekening werden gebracht. Uitzonderlijk kunnen bijkomende factureringen, waarvoor de gegevens nog niet beschikbaar zijn op het ogenblik van het versturen van eerste facturering, nadien nog worden bezorgd aan de patiënt.
Indien u vragen heeft over uw factuur contacteer dan de dienst facturatie op het nummer 02 477 55 40 of 02 477 55 41. Heeft u vragen over de betaling contacteer dan de dienst debiteurenadministratie op het nummer 02 477 55 34 of 02 477 55 35.
In het UZ Brussel wordt de derdebetalerregeling zo veel mogelijk toegepast. Daarbij wordt het gedeelte dat het ziekenfonds zal betalen, ook rechtstreeks aan het ziekenfonds aangerekend. Voor de raadplegingen is de derdebetalersregeling niet van toepassing. U ontvangt bij het betalen aan de kassa of bij de factuur een getuigschrift verstrekte hulp (groene bon) waarmee uw ziekenfonds u een gedeelte van de kosten zal terugbetalen.
Bij onvolledige of foutieve mutualiteitsgegevens kan de derdebetalerregeling niet worden toegepast en ontvangt u het verzamelgetuigschrift verstrekte hulp. u kan de kosten zelf terugvorderen bij uw ziekenfonds.
Kosten ten gevolge van een sport- of schoolongeval worden in eerste instantie via het ziekenfonds geregeld. Het remgeld dat u eerst zelf dient te betalen aan het UZ Brussel, dient u nadien zelf terug te vorderen bij de verzekering van de sportclub of school.
De factuur wordt voor het volledige bedrag aan de verzekeringsinstelling opgemaakt op voorwaarde dat de dienst facturatie over de nodige gegevens beschikken. Deze gegevens worden ons verstrekt door de werkgever door middel van een aangifteformulier.
Als u via de spoedgevallendienst naar de raadpleging komt, zal de wachtarts u eerst onderzoeken. Indien nodig verwijst de wachtarts u door naar een specialist die de vereiste behandeling uitvoert. In dat geval is het mogelijk dat er twee raadplegingen aangerekend worden: één voor de arts van de spoedopname en één voor de behandelende arts.
Indien u meer wil weten over hoe raadplegingen verlopen op de spoedgevallendienst, klik dan hier.
