Voordelen van de maagring
Van alle ingrepen om te vermageren is de maagring de minst traumatische, omdat deze ingreep laparoscopisch kan worden uitgevoerd. Het is ook minder ingrijpend dan de de bypass-ingrepen, omdat er niet in de maag gesneden wordt en de maag niet wordt geniet.
Er treedt geen onherstelbare schade op: als om onvoorziene redenen het systeem moet verwijderd worden, keert de maag terug naar zijn oorspronkelijke vorm. Hoewel dit niet de bedoeling is, kan men de maagring zonder problemen verwijderen.
Er treedt geen vitaminedeficiëntie op. Tot heden zijn geen gevallen van groeiachterstand beschreven.
Ten slotte is slechts een korte opname nodig voor de ingreep: normaal gesproken kan men het ziekenhuis binnen 2 à 3 dagen verlaten.
|
| Een lapband, verbonden met het onderhuids te plaatsen toegangspoortje. |