Nieuw zorgaanbod voor mensen met cognitieve stoornissen na hersenletsel

03 september 2025

Vanaf september 2025 versterkt UZ Brussel het zorgaanbod voor patiënten met cognitieve problemen na hersenletsel. Dit gebeurt in samenwerking met het Centrum voor Neuropsychologie (CVNP).

Tot nu toe konden mensen met hersenziekten die tot dementie leiden al terecht in de geheugenkliniek Bru-BRAIN van het UZ Brussel. Voor personen met cognitieve stoornissen na een niet-aangeboren hersenaandoening (NAH) was er in de regio Brussel echter weinig gespecialiseerd aanbod. 

Het gaat om mensen die bijvoorbeeld: 

  • een beroerte (CVA) hebben doorgemaakt, 
  • een traumatisch hersenletsel opliepen, 
  • leven met multiple sclerose (MS), 
  • of last hebben van long COVID. 

Met de komst van CVNP in het UZ Brussel kunnen ook zij rekenen op een volwaardige zorgcontinuïteit. 

Waarvoor kan u er terecht? 

  • Diagnostiek: uitgebreid neuropsychologisch onderzoek. 
  • Therapie en begeleiding: cognitieve revalidatie, psycho-educatie en ondersteuning bij rouw en psychisch lijden. 
  • Ondersteuning van de omgeving: ook familie en naasten  van personen met neuro(psycho)logisch krijgen begeleiding. 

De zorg wordt aangeboden in het Nederlands en het Frans. Belangrijk om weten: deze prestaties worden meestal niet terugbetaald door het ziekenfonds. 

Afspraak maken? 

Een afspraak maken kan telefonisch via het nummer 0484/48 29 44, per mail naar info@cvnp.be of via het contactformulier op de website www.cvnp.be